Üzümlü ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yapılan törenle coşku içerisinde kutlandı.

İlçe çarşı meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, İlçe Kaymakamı Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, törene katılanların bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Acar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilanının 94. yıl dönümünü büyük Bayram olarak kutladıklarını ifade ederek, “Bugün, büyük Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yedi düvele karşı yürüttüğü var olma mücadelesi sonunda istiklalini, özgürlüğünü kazanan Türk milletinin ve akabinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilanının 94. yıl dönümünü büyük Bayram olarak kutluyoruz. Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek isteği Cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bunu yapabilmek için de çok çalışıp Türkiye Cumhuriyeti’nin adını başarılarla andırmakla olacaktır. Okumayan, çalışmayan ve üretmeyen toplumlar geri kalmaya ve sömürülmeye mahkûmdur. Üreten toplum olma görevi de gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan siz çocuklarımıza, gençlerimize düşmektedir. Ülkemizin geleceği ve güvencesi olan sizler, Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda, ülkemizi, dünyanın en gelişmiş ülkeleri düzeyine çıkarabilmek için azim ve kararlılıkla çalışmalısınız. Cumhuriyet gençliği olarak, sizlere güveniyoruz ve sizlerin de milletimizin bu güvenine layık olacağınıza içtenlikle inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ü ve kurtuluş savaşını başarıya ulaştırıp Türkiye Cumhuriyetini kurarak ona katkıda bulunanları, bu uğurda aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından program, şiir okunması, halk oyunları, spor, güreş, karate gösterisi ve son olarak tören geçidiyle son buldu.

Öte yandan törene İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gök, İlçe Emniyet Amiri Özcan Hurşitoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Zeki Dumlupınar, AK Parti İlçe Başkanı Selami Karatepe, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.